Powstanie firmy 4Corps jest naturalną konsekwencją rozwoju spółki Softmark S.C. Blisko dwadzieścia lat działalności na rynku informatycznym pozwoliło nam na zebranie bardzo różnorodnego doświadczenia.

Projektowanie, opracowywanie i wdrażanie oprogramowania biznesowego znajdowało się zawsze w centrum naszego zainteresowania. W latach dziewięćdziesiątych były to systemy kadrowo-płacowe (np. dedykowane oprogramowanie dla Polskiego Komitetu Normalizacji i Miar), wspierające obsługę produkcji (np. dla Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie) czy też szereg wdrożeń w zakresie obsługi magazynów, sprzedaży i księgowości.

Koniec lat dziewięćdziesiątych był czasem przełomu w informatyce. Pojawienie się niedrogich baz danych opartych o język SQL, narzędzia developerskie typu RAD i CASE postawiło przed firmami informatycznymi pytanie o kierunek dalszego rozwoju. Naszą odpowiedzią był wybór bazy danych Oracle i decyzja o opracowaniu własnego zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Rok 2004 przyniósł pierwsze wdrożenia systemu 4Corps.

Mimo, że oprogramowanie było w centrum naszego zainteresowania, to zajmowaliśmy się także szkoleniami (m.in. dla Urzędów Pracy), sieciami informatycznymi (Autoryzowany Partner Novella) i sprzętem. Zainteresowanie Linuxem od pierwszych jego wersji sprawiło, że możemy zaproponować naszym Klientom sprawdzone w wieloletniej praktyce rozwiązania, gwarantując wysoką wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo danych przy rozsądnych kosztach.

Perspektywa owego dwudziestolecia naszej działalności pozwala sądzić, że dokonaliśmy słusznego wyboru i mamy nadzieję, że będą Państwo mogli przekonać się o tym sami, dołączając do grona naszych klientów.